איך קונים ביטקוין

איפה קונים ביטקוין בישראל?

אז החלטתם לקנות ביטקוין

השקעה בביטקוין עשויה להיות עניין מבלבל. מקורות מידע שונים, סותרים ולעיתים עוינים עורבים למשתמשים חדשים. עם זאת, קהילת הביטקוין בישראל היא מהמפותחות בעולם וישנם נותני שירותים ותיקים, אמינים ומוסדרים שיקלו עליכם את התהליך כדי שתוכלו לישון בשקט בתהליך הקנייה (והמכירה) של המטבעות שלכם.

 

במאמר זה לא נעסוק באופן אבטחת המטבעות, על כך תוכלו לקרוא כאן.

 

במדריך זה נסקור חלק מהאפשרויות העומדות לפניכם בישראל כיום ונסביר את התהליך לצד סרטון הדגמה

 

Bit2C

זירת המסחר הישראלית ביטוסי היא מזירות המסחר הוותיקות בעולם בתחום והיא פועלת משנת 2013. על מנת לקנות ביטקוין דרך ביטוסי עליכם להיכנס לאתר החברה, לפתוח חשבון ולספק את הפרטים שלכם בהתאם להנחיות הניתנות באתר.

לאחר שהתקבל אישור לפעילותכם ניתן לבצע העברה בנקאית וברגע שזו תאושר אתם תראו את היתרה בחשבונכם שזירת המסחר ותוכלו להתחיל לסחור ולהמיר שקל לביטקוין או כל מטבע אחר שרשום בזירה. העמלה כיום על פעולות בזירה היא כאחוז מהעסקה. בתוך זירת המסחר המסחר ניתן לקנות מטבעות באופן מיידי במחיר השוק או להשאיר פקודות קנייה ומכירה עתידיות למחירי יעד קבועים מראש. ההמלצה שלנו היא לא להשאיר בזירה סכומים גדולים שאינם משמשים למסחר שוטף ולהעביר את המטבעות לארנק שנמצא בשליטתכם.

 

 

Bits of Gold

אפשרות קנייה נוספת היא מהחלפן הותיק ביטס אוף גולד הישראלי. להבדיל מזירת מסחר, חלפנים אינם מחזיקים עבורכם את המטבעות בשום שלב, אלא רק מבצעים עבורכם את פעולת ההמרה. לכן עוד לפני שאתם מבקשים לקנות מטבעות דרך חלפנים עליכם לפתוח ארנק ביטקוין ייעודי.

על מנת לקנות ביטקוין או מטבעות אחרים דרך ביטס אוף גולד עליכם להיכנס לאתר החברה ולבצע הליך הזדהות קצר בו תתבקשו למלא את פרטיכם ולעבור הליך הכרת לקוח (KYC) ולאחריו תוכלו לקנות את המטבעות המוצעים באתר. ביטס אוף גולד מאפשרת תשלום באשראי, העברה בנקאית ואף תשלום במזומן באחד מסניפי החברה. כמו כן, ביטס אוף גולד מתחזקת כספומט הנמצא בשגרירות הביטקוין ברחוב אחוזת בית 1 בתל אביב.

 

 

Bitcoin Change

ביטקוין צ'יינג היא חלפן מוכר הפועל בישראל וכיום מחזיק סניפים בתל אביב ובנתניה ומתכנן לפתוח סניפים נוספים גם בירושלים ובבאר שבע.

ביטקוין צ'יינג מתחזקת כספומטים שבהם ניתן לקנות ולמכור ביטקוין ומטבעות נוספים בקלות ובמהירות באופן אמין ומוסדר. הסניפים ממוקמים  ברחוב קינג ג'ורג 32 (מול גן מאיר) וברחוב שער העמק 3 בנתניה. עמלת הפעולה עומדת על שישה אחוזים מסך העסקה. העסקאות מתבצעות במזומן ודורשת הזדהות. ניתן לבצע עסקאות של עד 10,000 ש"ח ביום לאדם.

 

 

BITIN

אמנם חברת ביטין נוסדה בתור חלפן במהלך 2017, ומאוחר יותר התרחבה וכיום מחזיקה את מגוון השירותים הרחב ביותר, החל משירותי קניה ומכירה במגוון אפשרויות, שירות ומשלוח עד בית הלקוח, רכישת ארנקי חומרה ולאחרונה הכריזה גם על פתיחת שירות כבורסה למסחר (הבורסה פועלת בצורה מאובטחת בה 95 אחוזים מהכספים מאובטחים בארנקי חומרה, אך בכל זאת מומלץ לבחון מה אופן אבטחת המטבעות המתאימה לכם).

על מנת לרכוש ביטקוין (ביטין מציעה בנוסף מגוון רחב של מטבעות דיגיטליים) ניתן לפנות לאתר החברה, שם תדרשו למלא טופס זיהוי ופרטים אודות הרכישה, אפשרות נוספת היא תשלום במזומן, ביטין מציעה רכישה בכל אחת מארבעת נקודות המכירה (הרצליה רחוב החרש 5, ירושלים רחוב יפו 216, גבעתיים רחוב שינקין 1, או קרית מוצקין רחוב דרך עכו 193), בנוסף, ניתן גם להזמין שירות עם שליח עד בית הלקוח. ביטין מקבלים העברות בנקאית מלקוחות כלל הבנקים.

 

קנייה במזומן בין אנשים

על אף שבאופן מעשי מדובר בעניין פשוט למדי של החלפת שקלים לביטקוין או להיפך ישנן מורכבויות שהופכות את הסיפור ללא מומלץ במיוחד. ראשית, הסיכוי לפגוש נוכלים בעסקאות מסוג זה עולה מכיוון שאין פיקוח ולא תמיד ניתן לדעת מה טיבו של האדם העומד מולכם. כמו כן, ישנן בעיות רגולטוריות שיכולות לצוץ בעתיד כאשר הרשויות עלולות לבקש אסמכתאות על פעולות שביצעתם בעבר לצורך חישוב מס או מעקב אחר תנועות הון וכ"ב.

לכן אנו ממליצים להימנע ככל הניתן מאפשרות זו אם אינכם יודעים בדיוק מה אתם עושים ומול מי אתם סוחרים. במידה והחלטתם בכל זאת לבחור באפשרות הזו, מכל סיבה שלא תיהיה, מומלץ לתעד ככל הניתן את פרטי הפעולה, פרטי הקונה ו/או המוכר, מקור ההון אם אפשר וכל פרט שיוכל לבסס את מהימנות העסקה במידה ותידרשו לכך בהמשך.

 

 

לסיכום, ישנן מספר דרכים לקנות ביטקוין בישראל והצגנו רק את חלקן. לא משנה באיזה דרך תבחרו ומה השיקולים שלכם בבחירה, חשוב לזכור תמיד לתעד את העסקאות בכל האמצעים העומדים לרשותכם על מנת שתוכלו לעבוד באופן מסודר ולא תיתקלו בבעיות במידה ותרצו לממש את הביטקוין שלכם. כמו כן חשוב ביותר לזכור לאבטח את המטבעות שלכם על העיקרון שאין אין לך מפתח פרטי אין לכם ביטקוין.

Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook