הכפתור האדום

תחום המטבעות הדיגיטלים שופע הזדמנויות. אבל, לכל מטבע יש שני צדדים ויש גם את מי שמנצלים משקיעים חדשים שאינם בקיאים ברזי הטכנולוגיה ואינם מבינים את התחום בתחילת דרכם. בעקבות מקרים שקרו בארץ ובעולם והגיעו לידיעתנו ובעקבות פניות רבות החלטנו להרים פרויקט במטרה לעזור בזיהוי וניטור של התופעה.

הכפתור האדום

הכפתור האדום הוקם בראש ובראשונה לתת מענה קהילתי אל מול הונאות, רמאויות והתחזויות בעולם הקריפטו.מטרת המיזם היא לייצר סביבת סחר ועסקים בטוחה יותר.
במסגרת פרויקט הכפתור האדום, אנו מזמינים אתכם לדווח לנו על כל חשד לעוקץ, רמאות, נוכלות או הונאה שנתקלתם בהם בתחום המטבעות הדיגיטליים ואנו נדאג לבחון את העניין ולפרסם ברשתות החברתיות על מנת לקטוע את שרשרת הנפגעים. ככל שתדווחו יותר כך נוכל לעזור ליותר חברי קהילה שלא יהיו הבאים בתור.
אם יש ספק אין ספק!
אם נתקלתם או שמעתם על מקרה שהעלה חשד, ולו החשד הקטן ביותר, לעסקה שהתבצעה שלא כדין לחצו על הכפתור האדום. ודווחו לנו כדי שנציף את הדבר למען אחרים.
ביטקוין רמאויות

איך מזהים עוקצים?

בעת קניית או מכירת מטבעות – שער גבוה או נמוך מהותית מהשער שבו נסחר מטבע מסוים.

שער או עמלה נמוכה מהותית מהשוק – אם אדם או מוסד כספי מציעים לנו לבצע עבורנו את העסקה בשער נמוך או תמורת עמלה נמוכה מהותית מהסטנדרט בשוק זו נורה אדומה שמעידה על האמינות של אותו גוף.

פרסום אגרסיבי להשקעה במטבע לא מוכר – בדרך כלל מי שמשקיע משאבים רבים בפרסום של מוצר או שירות, מתגלה כתרמית, כשהמרחק בין ההבטחות לבין המוצר או השירות רחוק מאוד.

פניות להצעת ערך באופן פרטי – אם פונים אליכם בהודעה אישית לטלפון או ברשתות החברתיות זה צריך להדליק לכם נורה אדומה. אין סודות בתחום והכי טוב להתייעץ בקבוצות פומביות בהן תשמעו דעות מגוונות הכוללת ביקורת.

התחייבות לתשואה – אם מתחייבים לכם לתשואה, זה בדרך כלל עוקץ. אף אחד לא יכול להבטיח תשואה, בטח לא בשוק הסוער של עולם הקריפטו. התרחקו ודווחו.

עסקאות במזומן/העברות בנקאיות/פייפל – לרוב עסקאות אלו מאופיינות בסיכון גבוהה ביחס לעסקאות שניתן לבצע אצל נותן שירותים מוכר ומוסדר. יש לנקוט משנה זהירות. 

תמיד תשאלו ותבדקו ביקורות בשוק על אותו נותן שירות – אחד מכללי הברזל שיסייע לכם לא להכניס ראש בריא למיטה חולה. אם אין לאותו נותן שירות ביקורות בכלל או חיוביות בפרט התרחקו. תמיד תתייעצו עם עוד אנשים שקיבלו ממנו שירות ואם אין כאלה – חישבו היטב לפני הרפתקה עם סוף לא ידוע.